вторник, 23 июня 2020 г.

ВЧИМО МАЛЕЧУ МИТИ РУКИ

                              Косметическая анкета *чем я драю свою рожу* | Блогер ftatatita на ...

Як тільки малюк стає більш рухливим і здатним самостійно брати чи дотягуватися до предметів, необхідно привчати його мити ручки протягом дня. Адже така проста процедура дозволяє попередити шлунково-кишкові розлади і ряд бактеріальних і вірусних захворювань. Але малюк підростає, і вже пора освоювати нову навичку — самостійне миття рук.

Коли і як це робити? Перш за все потрібно розуміти, що руки необхідно мити не тільки перед їжею. Робити це треба і після прогулянки, перебування в громадському місці або контакті з хворим, якщо такий трапився.

Важливо

Миття рук має стати для дитини невід'ємним ритуалом, настільки ж природним, як харчування або сон.

Порада

Приступати до навчання дитини миття рук варто після року, але і в 2, і в 3 роки цей процес має буде спільним. І тільки діткам старше трьох років можна довірити мити руки повністю самостійно. А в чотири роки миття рук уже має стати для дитини звичкою.

Дитина повинна мити руки не тому, що ви сказали їй про це, але і під час вашої відсутності, тому що це вже увійшло у звичку. Якщо маля не дістає до крана з водою, придбайте йому спеціальну приставну лавочку. Діти дуже люблять відкривати і закривати кран — дозвольте робити це дитині самостійно. Правда, процес потрібно ретельно контролювати. Треба стежити за тим, щоб дитина не обпіклася, щоб ручка крана була чистою, інакше ефективність миття зведеться нанівець.

Намагайтеся, щоб миття рук асоціювалося у дитини з чимось приємним і ігровим. Придбайте дитині спеціальне мило. Наприклад, діти дуже люблять рідке мило або тверде мило в формі різних звіряток. Дуже добре, якщо ви використовуєте спеціальне рідке мило з антибактеріальним ефектом. Супроводжуйте миття рук і умивання короткими віршиками і приказками: «Хай славиться мило пашисте, рушник хай прославиться чистий!», «Прийшов додому і мерщій — руки з милом швидко мий!» і т.д.

Важливо!

Обов'язково хваліть малюка після вмивання і миття рук і кажіть йому, наскільки вам до душі його охайний вигляд.

Варто сказати кілька слів безпосередньо і про сам процес. Мити руки слід теплою водою, температура має бути комфортною для рук дитини. Важливо, щоб малюк мив не тільки долоньки, але руки до ліктя. Завдавши рідке мило на руки або намиливши звичайним милом долоньки, слід ретельно промити кожен пальчик і проміжки між ними.

Алгоритм миття рук для дітей

Дивно, але таку просту справу, як миття рук, лише 5% населення робить правильно, а значить, ефективно. І це дорослі люди! Що вже говорити про дітей! Процес миття повинен тривати не 5 і не 10 секунд, як це часто буває, а 20-30 секунд. За цей час можна заспівати відоме «З днем народження тебе» або перший куплет улюбленої дитячої пісні. До речі, ви можете співати разом з малюком, не припиняючи процес миття, поки триває пісня. Обполіскувати руки необхідно в напрямку від пальчиків до зап'ястя, піднімаючи долоні «ковшиком».

Важливо!

Кожне миття рук необхідно завершувати обполіскуванням обличчя. У дитини обов'язково має бути свій рушник для витирання. Руки і обличчя краще не витирати, а промокати. Краще використовувати махровий рушник, який потрібно регулярно просушувати і замінювати чистим.

Пам'ятайте, що і мило має висихати від миття до миття, адже тепле вологе середовище сприяє поширенню бактерій. Не сваріть малюка, якщо він налив води, намочив одяг чи не поклав мило на місце. Допомагайте йому і виправляйте малюка, і він обов'язково всьому цьому навчиться.

Порада

Пам'ятайте про особистий приклад і самі обов'язково ретельно мийте руки кілька разів на день за всіма правилами.

 

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий