Батькам, які працюють, і зайнятим навчанням дітям дуже важко знайти час для спільних занять спортом. Важливо пам’ятати, що саме батьки мають на особистому прикладі показати дитині, що спорт і фізична активність — це не тільки користь для здоров’я, але й весело проведений час. Спеціалісти запевняють, що чим раніше дитина зрозуміє, що спільні заняття — це корисна та цікава сімейна традиція, тим простіше вам буде підтримувати в ній інтерес до спорту і здорового способу життя.
Тож сьогодні ми підготували добірку із семи видів спорту для сімейних занять.
Які види фізичної активності підійдуть для всієї родини?
1. Велоспорт
Тенденція замінювати особистий і громадський транспорт на велосипеди ширшає, і це дійсно радує. Зараз у багатьох сім’ях є по кілька велосипедів, що дозволяє здійснювати велопрогулянки за будь-якої зручної можливості. А якщо велосипедів у вас немає, зверніть увагу на прокатні сервіси.
- Починати залучення до велоспорту можна вже з 2 років, використовуючи триколісний велосипед. До навчання їзді на двох колесах приступають, як правило, з 4-5 років, хоча це більше залежить від внутрішньої готовності дитини.
Велопрогулянки покращують фізичну форму, тренують серцево-судинну систему, роблять дитину більш спритною. До того ж, вони можуть стати вдалою можливістю поспілкуватися один з одним.
- Обов’язково зверніть увагу на засоби захисту, включно з шоломом.
І не виключено, що велосипед швидко стане улюбленим засобом пересування для всієї родини.
2. Біг
Це дуже просте спортивне заняття, але хороше аеробне навантаження, яке тонізує м’язи. Регулярні заняття бігом всією родиною пришвидшують обмін речовин, допомагають схуднути, зміцнюють імунітет та роблять вас витривалими. Такий спорт зближує, мотивує досягти поставлених цілей, покращує роботу мозку і дарує спокійний сон.
А ранкова пробіжка або прогулянка всією сім’єю створює бадьорий настрій на весь день. Спеціалісти стверджують, що займатися бігом достатньо 3 рази на тиждень.
- Обравши цей вид спорту, обов’язково підберіть зручне взуття й одяг. Перед пробіжкою або спортивною ходьбою проводьте невелику розминку, особливо для голіностопа. Це вбереже від травм і пошкодження м’язів, суглобів.
3. Спортивна ходьба
Якщо в спортивній сім’ї є малюки або родичі літнього віку, то альтернативним бігові видом тренування може стати спортивна ходьба.
На відміну від бігу, ходьба не має сильного ударного навантаження на колінні суглоби і міжхребцеві диски, при цьому, так само, як і біг, покращує кровотік в м’язах і активізує обмін речовин. Крім того, під час занять ходьбою легше дозувати та контролювати загальне навантаження.
- Ходити можна як на відкритому повітрі (на стадіоні, у парку, у сквері, в лісі), так і в приміщенні (у спортзалі, будинку).
Але врахуйте, що мова все ж йде не про просту ходьбу, повільним кроком, а про рух в середньому темпі або навіть вище, зі швидкістю приблизно 7 км/ч. При цьому рекомендована тривалість прогулянки не повинна бути меншою 30 хв на день і може досягати 2-3 годин.
Одяг та взуття для піших прогулянок повинні бути зручними, щоб не доставляти дискомфорту під час занять. Коли м’язи ніг зміцніють, а організм звикне до навантажень, ходьба, цілком можливо, перейде в біг підтюпцем.
4. Катання на роликових ковзанах
Це чудове заняття для всієї родини в теплу пору року. Сьогодні на них із задоволенням катаються люди будь-якого віку. І для цього не обов’язково купувати ролики та захист до них — можна взяти все на прокат. Крім того, щороку відкриваються нові роллердроми, тобто майданчики зі спеціальним покриттям, на якому легко і менш травматично кататися дітям.
- Намагатися поставити малюка на ролики можна вже з 3-річного віку, але робити це краще під наглядом досвідченого тренера. Набагато простіше починати, коли дитина вже підросла до 5-6 років. Діти в цьому віці фізично більш підготовлені і вже самі горять бажанням навчитися кататися, дивлячись на дітей у парку. Отримавши базові навички, 6-7-річні малюки цілком комфортно почувають себе на роликах.
Користь від катання на роликових ковзанах очевидна для будь-якого віку. Такі заняття дають навантаження практично на всі групи м’язів, особливо на м’язи ніг і сідниць, а також розвивають плечовий пояс і прес за рахунок поворотів. Ефект можна порівняти з бігом, тільки ролики набагато цікавіші для дітей, і втома після катання відчувається менше. Крім цього, роликові ковзани покращують координацію рухів і просто допомагають контролювати свою вагу, адже енерговитрати від їзди колосальні (близько 800 кілокалорій на годину).
- Оскільки ризик отримання травм є високим, дуже важлива наявність захисного екіпірування — шолома, рукавичок та наколінників. В разі його відсутності — можливі садна, забиті місця та переломи.
5. Плавання
До багатьох басейнів можна ходити всією сім’єю. До того ж, ця активність корисна в будь-якому віці. Однак потрібно враховувати, що до занять плаванням є медичні протипоказання (захворювання шкіри й серцево-судинної системи), тому перед відвідуванням басейну варто обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Водне середовище дозволить зміцнити не тільки всі м’язи, а й дихальну та серцево-судинну систему. Крім того, саме знаходження в воді заспокоює і знімає втому. А ігри у воді подарують всій сім’ї прекрасний настрій. Тож якщо у вас є можливість ходити в басейн — це просто чудово!
6. Бадмінтон
Бадмінтон — це гра і спорт одночасно. Основна перевага в тому, що бадмінтон не вимагає спеціальної підготовки від дитини і дорослих членів сім’ї. Немає необхідності навіть йти до парку, адже в бадмінтон можна просто пограти у дворі свого будинку.
- Екіпірування (ракетки та кілька воланів) для цього виду спорту знайдеться в будь-якому магазині спортивних товарів за скромною ціною.
Як результат, вся родина отримає задоволення завдяки цій рухливій грі, а малюк додатково натренує свою реакцію, стежачи за траєкторією воланчика. А ще гра в бадмінтон розвиває м’язовий корсет і слугує хорошим фізичним навантаженням для тіла.
7. Бігові лижі
Оскільки гірськолижний спорт, є доволі дорогим задоволенням, бігові лижі можуть стати чудовою альтернативою. Окрім того, що катання на них задіює усі м’язи тіла, це один із найменш стресових видів спорту, який приводить тіло у форму та позитивно впливає на роботу серця.
- Чим частіше буде дитина займатися на бігових лижах, тим міцнішим буде в неї імунітет, поліпшиться робота легень.
Перевага лиж у тому, що тренування проходять не в задушливій залі, а на свіжому повітрі. Заняття можна проводити в найближчому парку чи лісі в зимовий період.
Варто відзначити, що одяг для таких прогулянок має бути теплим і водонепроникним.
Як ви бачите, для сімейних занять спортом є чимало варіантів. Крім наведених семи, це можуть бути ще танці, йога, піший туризм, волейбол, теніс, фітнес тощо. Тож ви цілком можете підібрати те, що підійде саме для вашої родини.
Вибираючи сімейні види спорту, враховуйте також думку дитини. Іноді достатньо 2-3 тренувань, щоб зрозуміти невідповідність бажань дитини з відвідуваними заняттями.
- Додатковим помічником у виборі загального виду спорту, прийнятного для малюка, може стати і думка тренера.
Не забудьте перед початком занять проконсультуватися в педіатра щодо відповідності вікових можливостей дитини та індивідуальних особливостей її здоров’я обраному спорту.
Як організувати спільні заняття?
У спортивних заняттях важлива регулярність. Звісно, одній людині простіше виділити час для тренувань. Тому сім’ї необхідно зібратися і продумати графік, який би влаштував кожного.
- Спеціалісти зазначають, що краще виділити на спорт по 20-30 хвилин 2-3 рази на тиждень, ніж кілька годин, але раз на місяць.
Ви можете також чергувати види спорту, якими займаєтеся всією сім’єю. По-перше, так будуть тренуватися різні групи м’язів. А по-друге, заняття будуть сприйматися як розвага, а не обов’язок або рутина.
Займаючись, обов’язково хваліть та підтримуйте один одного. Це стане прекрасною мотивацією і буде позитивно впливати не лише на фізичне, але й на психологічне здоров’я.
- Можете завести журнал досягнень, де будуть вказані цілі кожного з членів сім’ї і обов’язково вписаний досягнутий результат, адже успіх стимулює нові тренування.
Чудовим стимулом до занять може стати і участь у масових спортивних заходах, де ви не тільки проведете час у компанії таких же активних сімей, а й отримаєте нагороди, сувенірну продукцію, спортивний одяг та багато позитивних емоцій.
Ви також можете організувати спортивний зал вдома. Досить купити обруч, скакалку, гантелі та великий гумовий м’яч (фітбол). Маючи під рукою ці просто спортивні атрибути, ви зможете навіть під час поганої погоди зайнятися спортом у власному будинку замість того, щоб сидіти перед екраном телевізора чи планшета.
Пам’ятайте, що заняття спортом всією сім’єю не тільки виробляють правильну звичку, зміцнюють і зберігають здоров’я, але й допомагають стати ближчими та уважнішими один до одного.
Вдалого вам вибору та приємних занять!
Комментариев нет:
Отправить комментарий