ІСТОРІЯ ТЕАТРУ
«Театр» у перекладі з давньогрецької — видовище. Актори показують якусь історію , а глядачі спостерігають за їхньою грою.
П'єса — актор — глядач, об'єднані грою: ось формула театру.
Гра, як відомо, є природним станом людини. Граючись, діти вчаться жити. Дорослі вигадують собі інші ігри — різні свята, ритуали, жарти. Гра, таким чином, постає як спосіб існування, шлях до пізнання і окраса життя людини. Гра — основний елемент мистецтва театру, який через неї стає певною формою суспільної свідомості.
За домінантами художніх засобів сценічної мови театр розгалужується на різні види: опера, балет, оперета, драматичний, музично-драматичний, ляльковий театр і пантоміма Існують також театри, що різняться за складом своєї аудиторії: театри дитячі, юного глядача, театри молодіжні, міміки й жесту , самодіяльні.
Театри розрізняються й за своїм тематичним або жанровим спрямуванням, залежно від того, що переважає в їх творчості. Це театри естради, моди, пісні, історичного портрета, еротики, детективу, комедії, драми і комедії, мелодрами, хореографічних, естрадних мініатюр, поезії, камерний, фольклорний, комічної опери, масок.
Зазначене театральне розмаїття має одну мету — відтворення життя людського духу на сцені.
Комментариев нет:
Отправить комментарий