среда, 22 апреля 2020 г.

ТЕМА ТИЖНЯ "МАНДРІВКА ДО КРАЇНИ ЗДОРОВ'Я"

В середу ми зупинимось на темі:
 "Вітаміни"
Які продукти корисні для імунітету дитини? . Поради дієтолога ...
 Нарешті прийшла довгоочікувана весна. Сонячні промені радують нас першим теплом, хочеться частіше бувати на вулиці й насолоджуватися життям.
    Але якраз у такий період ми можемо спостерігати, що дитині стає все важче прокидатися, вона швидко втомлюється, стала млявою та плаксивою. Причиною цього може бути дефіцит вітамінів, що часто виникає навесні й негативно позначається на розвитку дитини та функціонуванні всіх органів і систем її організму.
    Чому вітаміни є настільки важливими для малюків? Які ознаки їх дефіциту? Чи варто приймати таблетовані вітаміни і як покращити щоденний раціон дитини для профілактики гіповітамінозів?
     Для чого нам потрібні вітаміни?
     Вітаміни — це біологічно активні речовини, які необхідні кожній людині для підтримки нормальної життєдіяльності. Вони беруть участь у найважливіших фізіологічних процесах:
  • обміні речовин;
  • процесі побудови тканин;
  • підтримці повноцінного імунітету.
     Особливу роль вітаміни відіграють в дитячому організмі, забезпечуючи постійне зростання й розвиток — фізіологічний та інтелектуальний.
    Найважливішими вітамінами вважаються такі: вітаміни А, С, D, Е і групи В. 


4 поради, як змусити дитину їсти овочі та фрукти


  1. Ставте завжди на чільне місце вазу ні з цукерками, а з овочами, фруктами, щоб дитина змогла вгамувати голод в будь-який час, перекусивши корисною їжею.
  2. Зацікавте дитину, займіться приготуванням салату з корисних продуктів спільно, виконавши цікаву композицію або нарізку незвичайної форми, здатних викликати апетит. Малюкові ж буде цікаво спробувати власне приготування. Ягоди можна насадити на зубочистку, овочі нарізати на оригінальні шматочки спеціальним ножем. Якщо пофантазувати, то і фрукти, ягоди зовсім нескладно перетворити в десерт, приготувати з них вишукану страву. Напевно дитина прийме продукти за солодощі. Порізавши на оригінальні шматочки манго, можна приготувати фруктовий торт або йогурт.
  3. Спробуйте підмішати, на перший погляд, для дитини ненависні овочі в салати, перші страви: кабачок в картопляне пюре, морква і селера - в суп. Невеликі дози будуть непомітні, а дитина поступово почне привчатися до вживання корисних вітамінів.
  4. Якщо на прогулянку замість солодощів краще беріть собою загорнуте яблуко, мандарин, банан. Звичайно, харчуватися одними фруктами кожен день складно, але у дитини почне вже відкладатися в голові, що фрукт або овоч обов'язково повинні бути присутніми в обідньому раціоні.

Добірка мультфільмів про вітаміни

Маша та Ведмідь: Вітамін росту




Наука для детей - Зачем организму витамины?



Комментариев нет:

Отправить комментарий