вторник, 12 мая 2020 г.

ТЕМА ТИЖНЯ "ЦІКАВО ПРО ПОСУД"

Вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» актуальний і зараз! Екскурсія до музею – це не лише змістовне дозвілля, а й дієвий засіб популяризації навчання, мистецтва та культури.
Перший в Україні музей посуду 

Експонати – це посуд абсолютно різних епох: від глечиків і тарілок Трипільської культури до епохи царизму
У Сумах відкрився перший в Україні музей посуду.
В ньому можна побачити, з чого їли та чим користувались у побуті люди від часів Трипільської культури до епохи царизму.
«Найстаріший посуд тут - трипільський. Цим глечикам і тарілкам близько 6 тисяч років. Трипільці унікальні тим, що саме вони зробили посуд ідеальним: і за формою, і за дизайном, і за розписом. Жодна народність так яскраво не змогла виділити себе саме керамікою», - зазначив під час відкриття закладу засновник музею Сергій Гуцан.

За його словами, під час формування експозиції дотримувалися принципу «хронологічного безладу», щоб було цікавіше. Тому експонати – це посуд абсолютно різних епох, від глечиків і тарілок Трипільської культури до епохи царизму.
Експонати, серед яких глечики, тарілки, вази для квітів, пательні, самовари, Гуцан збирав тривалий час, викуповуючи їх із приватних колекцій та на антикварних аукціонах. 

Austria. Vienna. Австрия, Вена. Музей Королевской посуды


Порцеляна, або як ми звикли говорити, фарфор — це унікальний матеріал, один з різновидів кераміки, який за півтора століття свого існування не втратив цінності та привабливості. 
Мейсенский фарфор: чем знаменит и за что любим | Культура и стиль ...
У той самий час, порцеляна — це просто обпалена суміш каоліну, глини, кварцу, польового шпату… А та унікальна білизна, палітра фарб, сяяння кольору всього-на-всього результат правильного технологічного процесу. В результаті обпалу отриманий матеріал стає водонепроникним, білим, без пор, просвіченим у тонких шарах та дзвінким. 
Костяной фарфор - что это такое
Саме така рецептура кобальтової фарби та точний склад емалі створює всю магію фарфору. Так, здається що саме магією наповнене кожне блюдечко, кожне горнятко та кожна фарфорова ваза. Гончарна справа — це мистецтво, яке зароджувалось тисячі років тому по всьому світу.

Французький фарфор

Англійська фарфор


Китайський фарфор


Чеський фарфор


Комментариев нет:

Отправить комментарий