Війна не сприяла виробництву іграшок, але вже в 1943 році почали виділятися матеріали та обладнання для їх випуску, а відновлення іграшкової промисловості відбулося в 1946 році.
Державний музей іграшки у Києві було створено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2003 року, але фінансування з'явилося лише з січня 2005 року. Власне, саме з цієї дати музей й почав приймати перших відвідувачів. На сьогоднішній день музей підпорядковується Міністерству освіти та науки.
Колекція музею поповнювалася протягом 70 років, її розміри досягли 15 тисяч експонатів. До уваги відвідувачів іграшки, які були улюбленими для дідусів та бабусь сучасних дітей. Це й техніка (машини, парова топка,екскаватори, літаки ), й настільна поліграфія (лото), й ляльки, мотанки, й народна іграшка (глиняні брязкальця, солом'яні бички, дерев'яні каталки).
У колекції представлено ексклюзивні авторські роботи лялькарів радянських часів, унікальну бібліотеку настільно-поліграфічних ігор, надзвичайно барвисту й радісну колекцію українських народних іграшок.
Є іграшки різних років: ляльки-міліціонери 30-х років, перші трансформери 30-х років, целулоїдні фігурки 40-х років, ретро ведмежата 50-х років, неваляшки 60-х років, заводні тваринки 60-х років.
У Державному музеї іграшки діють три постійні виставки. Перша — «історія іграшки», друга — «українська народна іграшка». Третя експозиція — це експонати, які абсолютно відрізняються від промислових та народних іграшок, в основному це авторські роботи, вони знаходяться в музеї в єдиному екземплярі.
Щорічно напередодні Нового року в музеї відкривається додаткова виставка, присвячена ялинковим прикрасам та іграшкам. Більшість ялинкових прикрас радянської епохи, але є іграшки середини XIX століття.
Існують декілька джерел поповнення колекції музею. Це проведення конкурсів, а також подарунки колекціонерів-любителів. Так, в колекції є лялька академіка Богомольця, її подарувала музею невістка академіка. Ця лялька німецького виробництва початку XIX століття, сама по собі досить рідкісна та дорога.
Запрошую Вас поринути у світ іграшок!
Державний музей іграшок
Комментариев нет:
Отправить комментарий